marek-kowalczyk_26085_LinkedIn.png

Witam!

Nazywam się Marek Kowalczyk. Jestem praktykiem zarządzania projektami.

Z zespołem MANDARINE Project Partners pomogłem zrealizować na czas największy w Europie projekt IPO: wejście na giełdę PGE SA.

Jestem współzałożycielem wydawnictwa MINT Books.

Prowadzę studia podyplomowe z zakresu zarządzania projektami.

Piszę tu o zarządzaniu projektami, łańcuchu krytycznym, złej wielozadaniowości (zławiel), teorii ograniczeń Goldratta.

System zdezorganizowanej organizacji Marka Kowalczyka w rysunkach Doroty Hoffmann

System zdezorganizowanej organizacji Marka Kowalczyka w rysunkach Doroty Hoffmann

Na 45-te urodziny dostałem niezwykły prezent. Dorota Hoffmann, znana myślicielka wizualna, przygotowała serię rysunków podsumowujących „system zdezorganizowanej organizacji”, który przedstawiłem na podczas wystąpienia na Festiwalu Insipiracji 2015. Oto jego założenia w skrócie, ilustrowane rysunkami Doroty.

Jestem osobą z reguły bardzo zdezorganizowaną, więc wszelkie próby organizacji są dla mnie skazane na niepowodzenie. Potrzebuję organizacji, ale jednocześnie dlatego że tak bardzo jej potrzebuję, że już nie jestem w stanie jej wprowadzić. Wprowadziłem więc system zdezorganizowanej organizacji w trzech punktach.

Punkt 1

Miej zawsze notatnik pod ręką, każdy nowy pomysł idzie do notatnika jako reguła. Zanotuj, nie zaczynaj realizacji. Zakolejkuj.

Punkt 2

Mam czerwoną karteczkę samoprzylepną, na której jest mój limit pracy w toku: nie więcej niż 5 rzeczy. Metodą intuicyjną przeglądam listę pomysłów i wypisuje 5 rzeczy, które mam do zrobienia. Jedno skreślam, jedno dopisuje. Taki kanban: jedno wyszło, drugie weszło. Optymalna ilość pracy w toku — 5 rzeczy. A jednocześnie bardzo nieformalna, bardzo intuicyjna, bardzo spontaniczna. Czyli zdezorganizowana organizacja. Oczywiście jak to się już staje nieczytelne wyrzucam, przepisuję od nowa.

Punkt 3

Sprawdź czy nie masz ADD albo ADHD. Mózgi niektórych ludzi funkcjonują inaczej. Wpadła mi w ręce książka o ciekawym tytule „The Drummer and The Great Mountain”. To jest o mnie. Różnego rodzaju problemy mimo starań, niemożliwość organizacji mimo prób organizacji. Złe myślenie o sobie. Przecież ja 10 lat próbuję i mi nic z tego nie wychodzi. Jak długo można próbować a Ci ciągle nie wychodzi? Jakie pokłady samooceny trzeba mieć? One też kiedyś zostaną wyczerpane… Niektórzy z nas mogą wtedy popaść w desperację. Jeśli więc jesteś inny, niż większość, to nie popadaj w desperację. Twoja inność jest cenna — dobrze ją wykorzystaj.

Dziękuję, Doroto, za ten piękny prezent!

Jeśli Ty również chcesz mieć profesjonalne notatki wizualne ze swojego spotkania, szkolenia czy prezentacji — skontaktuj się z Dorotą.

Stojąc na ramionach gigantów: 1. Wprowadzenie — Eliyahu M. Goldratt

Stojąc na ramionach gigantów: 1. Wprowadzenie — Eliyahu M. Goldratt

Zła wielozadaniowość — Fragment książki Yishai Ashlaga „Zasady TOC”

Zła wielozadaniowość — Fragment książki Yishai Ashlaga „Zasady TOC”

0